viesite-2-of-4_inpixio

Divu titānu cīņa Viesītē – pārāks Artis Plivda

 

viesite-2-of-4

4.augustā, Viesītē, muzeja “Sēlija” teritorijā, notika divu titānu sacensība “Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” 5.posmā.

Sacensībās piedalīsies deviņi atlēti, bet kā jau bija sagaidāms , galvenā intriga bija, kurš no atlētiem – Artis Plivda vai Aivars Šmaukstelis – šajā posma’būs stiprākais. Mūsu facebook vietnē Stipriem, sadarbībā ar sacensību ģenerālsponsoru Betsafe, tika veikta prognožu aptauja starp sekotājiem, kurā  ar 60% pret 40% līderis bija Artis Plivda. Un jāteic, ka prognozētāju vairākums nekļūdījās – Artis Plivda bija pārāks, uzvarot četros no sešiem vingrinājumiem.

Pirmais vingrinājums – “Ferratum Money Spēka kombinācija”. Atlētiem 3 reizes bija jāceļ 125 kg smagu baļķi + 80kg hantele. Tiks vērtēts pacelto reižu skaits.

Sacensības sparīgāk iesāka Aivars Šmaukstelis, kurš pacēla rīkus 11 reizes, Artis Plivda – 8 reizes, bet trešo vietu ar 3 reizēm dalīja trīs atlēti – Intars Sauskājs, Raivis Mundiciems un lietuvietis Audrius Jokūbaitis. Jāpiebilst, ka pērējie atlēti netika galā ar baļķi un saņēma 0 ieskaites punktos.

Otrais vingrinājums – “RERE grupas stafete” – jāpārvieto 100 kg muca 30 m distancē un 15 m jāveic “pīles gājienā” ar 200 kg svaru.

Aivars atkal izrādījās ātrākais – 26.78 s., Artima – 28.66 s., bet lietuvietim – 28.93 s.. Šajā vingrinājumā jāuzteic “vecmeistara” Mareka Leiša sniegums, kurš ieņēma 4.vietu, ātrumā apsteidzot savus krietni jaunākos kolēģus.

Trešais vingrinājums – “Husqvarna krucifikss”. Atlētiem priekša izstieptās rokās jātur Husqvarna motorzāģi. Svars – 18 kg. Tiek vērtēts laiks. Šis vingrinājums labāk padevās Artim Plivdam (47.91 s.), otrais – Audrius Jokūbaitis (46.69 s.), bet trešais Aivars Šmaukstelis (46.00 s). Ceturto vietu ieguva Otomārs Skreija, kuram šī bija atgriešanās spēkavīru apritē pēc pagājušajā gadā gūtā savainojuma, piektais Raivis Mundiciems.

Ceturtais vingrinājums – “Darba Drošibas Centrs pulkstenis”. Sportistam uz rokām jānes uz rokām  pa apli sacensību līdzjutēji. Labākais – Artis Plivda , otrais Audrius Jokūbaitis, bet trešais Otomārs Skreija, kurš, līdzjutēju uzmundrināts, uzrādīja ļoti labu rezultātu. Aivars Šmaukstelis ceturtais.

Piektais vingrinājums –  “Essve Neši”. Atlētiem 20 m + 20m distancē jāpārvieto 340kg smagi nēši. Artim uzvara (19.28 s.) pārspējot Aivaru (20.38 s.) viņa “kroņa”disciplīnā, bet trešais Mareks Leitis (29.78 s.), pierādot, ka šāda tipa vingrinājumos, viņš joprojām ir labā formā. Ceturtais Ričards Bužinskis (30.71 s.)

Sestais vingrinājums – “Betsafe” Atlanta akmeņu celšana”. 6 akmeņi, kuru svars 100, 120, 140, 160, 180, 200 kg, jānovieto uz podestiem augstumā no 180 cm līdz 120 cm. Tiek vērtēts pacelto akmeņu skaits un laiks, kurā tas ir izdarīts. Visus sešus akmeņus izdevās uzcelt tikai Plivdam un Šmaukstelim, un Artis bija ātrks, tikai dažas sekundes atpaliekot no Latvijas rekorda laika – 34.76 sekundes. Trešais Raivis Mundiciems, paceļot 4 akmeņus.

Līdz ar to kopvērtējumā diezgan stabilu pirmo vietu izcīnīja Artis Plivda, otrais Artis Plivda, bet trešais ciemiņš no Lietuvas Audrius Jokūbaitis.

Kopvērtējums:

  1. Artis Plivda – 52 p.
  2. Aivars Šmaukstelis – 47 p.
  3. Audrius Jokūbaitis – 37 p.
  4. Raivis Mundiciems – 33 p.
  5. Mareks Leitis – 27 p.
  6. Otomārs Skreija – 25 p.
  7. Intars Sauskājs – 17 p.
  8. Ričards Bužinskis – 15 p.
  9. Jānis Krūmiņš – 5 p.

viesite-4-of-4

Šogad “Betsafe Latvija Spēkavīru čempionāts” paredzēti 8 posmi, kas visas vasaras garumā notiks dažādās Latvijas vietās –  Saldū, Talsos, Venstpilī, Preiļos, Viesītē, Līvānos, Krāslavā, Pļaviņās. Lielais superfināls, kurā noskaidros 2018. gada “Betsafe Latvijas spēkavīra čempionāta” uzvarētāju norisināsies 25.augustā Ogrē

“Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionātu” organizē Biedrības “Spēka Sporta Centrs”, “Stiprinieku Republika”, Sporta klubs Stipriem.

“Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” ģenerālsponsors “Betsafe”. Atbalsta “Husqvarna”, “Latvijas Nafta”, “FerratumMoney”, “Essve”, “Darba drošības centrs”, “Gaso”. Informē radio “Star FM” un TVnet. Skaties apskatus RĪgaTV24 ēterā.

Posma atbalstītājs – Viesītes novada dome

Sezonas ģenerālsponsors – “RERE grupa”.

Spēka avots – MLO nutrition no NRG4Strong.com

Vairāk informācijas – stiprinieki.lv

Seko mums – https://www.facebook.com/stipriem/

Informācijau sagatavoja

Vineta Kazeļņika, Spēka Sporta Centrs

nrg4_logo_2018_strong-2