spekaviru-sovs-kraslava-1-of-14

Krāslavā uzvar Arta Plivdas komanda

  1. jūlijā tika aizvadīts šī gada pirmais spēkavīru šovs, kurš ar pilnīgi jaunu izpildījumu notika Krāslavā.

Jaunajā formātā šovā piedalījās 5 Latvijas atlēti un 5 vietējie stiprinieki. Katrs no atlētiem izlozes kārtībā tika sadalīts ar vienu no Krāslavas iedzīvotājiem un izveidojās 5 komandas, kas plecu pie pleca kopā cīnījās. Sacensībās piedalījās Artis Plivda, pagājušā gada spēcīgākais vīrs Latvijas spēkavīru čempionātā, Māris Krievelis, pasaules čempions svarā līdz 105 kg, Didzis Zariņš, vairākkārtējs Latvijas spēkavīru čempions, Dainis Zāģeris, pasaules spēkavīru čempions, un līvānietis Jānis Krūmiņš. Cīņa notika četrās stafetēs:

Pirmais vingrinājums – “Traktora vilkšana”. Atlētu uzdevums bija uzsākt stafeti aizvelkot traktoru, kam sekoja vietējo piegājiens busa vilkšanā. Tika vērtēts distancē pavadītais laiks. 1. vingrinājumu ar 29.69 sekundēm uzvarēja Arta Plivdas komanda, kam sekoja Krieveļa un Zariņa komandas.
Otrais vingrinājums –  “RERE vide Baļķa celšana”. Vingrinājumā spēkavīriem jāceļ virs galvas bija 125kg baļķis, savukārt pārinieks virs galvas cēla 25kg apalonu. Uzdevums tika veikts noteiktā laikā uz maksimālo reižu skaitu. Šajā vingrinājumā Krieveļa komanda izlīdzina rezultātu par 1. vietu ar 28 reizēm, Plivda ar biedru palika 2. vietā un 3. vietu ieņēma Zāģeris ar savu komandas biedru.

 

Trešais vingrinājums – “RERE grupas stafete”. Abi komandas biedri vēla riepas. Spēkavīrs lielāko 420kg riepu veļ 5 reizes, bet otrs mazāko 150kg – 4. Uzdevums uz laiku. Jau otro vingrinājuma pēc kārtas uzvarēja Krieveļa komanda ar izpildījuma laiku 26,53 sekundes. 2. vietā aiz muguras seko Plivdas komanda, kam aiz muguras Krūmiņa komanda.

 

Ceturtais vingrinājums – “Infras NRG fermeru pastaiga”. Stafeti iesāka spēkavīrs ar 2 “koferīšiem” (gāzes baloniem), kuri bija jānones no viena līdz otram galam, kur spēkavīru sagaidīja vietējais stiprinieks, lai kopā nestu vannu ar tajā iesēdušos veiksminieci. Stafetē fiksēja laiku. Noslēdzošajā komandu stafetē Artis Plivda tomēr ierindojas pirmajā vietā ar laiku 24,94 sekundes, uzvarot Krieveļa komandu par mazāk nekā sekundi. Stafeti noslēdza Zariņa komanda, kurā ieņēma 3. vietu.

 

Pirms apbalvošanas tika arī noskaidrots, kurš tad ir spēcīgāks, vai atbraukušie spēka atlēti vai Krāslava, ar tai spēcīgākajiem vīriem. Cīņa notika virves vilkšanā līdz 2 uzvarām, 5 spēkavīri pret Krāslavas vīru piepildīto virves pusi.

 

Sacensībās laurus plūca Arta Plivdas komanda, 2. vietā palika Māris Krievelis un pārinieks, bet 3. vietā – Didzis Zariņš ar savu komandas biedru. Savukārt virves vilkšanā vietējie izrādījās spēcīgāki, uzvarot 2 reizes pēc kārtas bez zaudējumiem. Krāslava ir parādījusi, ka tajā ir patiesi spēcīgas ģimenes!
Latvijas spēkavīru sacensības organizē Biedrības “Spēka Sporta Centrs” un Sporta klubs Stipriem.
Sacensību atbalstītāji – Krāslavas pilsētas dome
Sezonas ģenerālsponsors – “RERE grupa”
Atbalstītājs – “Latvijas nafta”
Tehniskais sponsors – www.rent4.lv
Spēka avots – MLO nutrition no NRG4Strong.com
Vairāk informācijas – stiprinieki.lv
Seko mums – https://www.facebook.com/stipriem/
Informāciju sagatavojaspekaviru-sovs-kraslava-10-of-14