2018-08-25-betsafe-latvijas-spekaviru-cempionata-superfinals-ogre-198-of-235

Latvijas stiprākais spēkavīrs 2018.gada sezonā – ARTIS PLIVDA

Artis Plivda kļūst par Latvijas spēcīgāko spēkavīru 25.augustā, pie Ogres ledus halles,  notikušajā “Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” Superfinālā.

 

2018-08-25-betsafe-latvijas-spekaviru-cempionata-superfinals-ogre-222-of-235Sacensībās piedalījās vienpadsmit atlēti. Cīņā devās gan iepriekšējā gada stiprākais vīrs līvānietis Artis Plivda, gan jaunais U-105 SCL pasaules čempions ogrēnietis Māris Krievelis, iepriekšējo gadu čempioni Oskars Martužans un Didzis Zariņš, stabilu un spēcīgu sezonu aizvadošais Jānis Šleckus, jaunie atlēti Intars Sauskājs un Jānis Krūmiņš, kā arī Otomārs Skreija, Raivis Mundiciems, Ivars Grahoļskis un Jānis Ilgavižs.

Rīta pusē norisinājās 1.kārta – priekšsacīkstes. Tajās piedalījās visi pieteiktie atlēti, lai kvalificētos sešām vietām Superfināla otrajā daļā.

Pirmais vingrinājums – “Darba Drošības Centra pulkstenis”. Sportistam uz rokām jānes pa apli Betsafe karsējmeitenes. Tiek vērtēti noietie apļi. Izlozei labpatikās pirmo numuru piešķirt Artim Plivdam, līdz ar to līvānietim un pagājušā gada čempionam nācās atklāt šā gada sacensības. Jāteic, ka Artis uzsāka varenu, un viņa uzrādīto rezultātu – 850° nevienam no pārējiem 10 atlētiem pārspēt neizdevās. Fantastiski sacensības iesāka Otomārs Skreija, veicot vairāk kā divus apļus un uzrādot rezultātu 810°, trešais ar rezultātu 675° Māris Krievelis. Neveiksmīgi sacensības uzsāka daļa no favorītiem. Didzis Zariņš ieņēma tikai astoto vietu, kas patraucēja cīkstēties ar Arti par spēcīgākā titulu. Vairāk bijām gaidījuši no pieredzējušajiem Ivara Grahoļska un Jāņa Ilgaviža, kuriem iespējams, patraucēja savainojumi, vai arī motivācijas trūkums.

Otrais vingrinājums – “Essve Nēši” – 20 + 20 m distancē jāpārvieto 380 kg smagi nēši. Tiek vērtēts distancē pavadītais laiks. Didzim Zariņam bija jāsāk “sasmelt izlietais ūdens” iepriekšējā vingrinājumā, ko viņš arī veiksmīgi darīja, uzrādot labāko rezultātu – 23.40 sek. Otrā vieta Artim Plivdam, treša Jānim Šleckum. Tikai seši atlēti spēja distanci veikt līdz galam (viņi arī bija tie, kas, kā vēlāk izrādījās, iekļuva superfināla otrajā daļā).

Trešais vingrinājums – “RERE grupas stafete”. Atlētiem 20m distancē (katrs priekšmets) bija jāpārvieto baļķis (110 kg), riepa (120Kg) un vairogs Latvija (175 kg). Tiek vērtēts distancē pavadītais laiks. Fantastisku ātrumu distancē uzrādīja Māris Krievelis – 45.63 sek. Otrais Jānis Šleckus, trešais Artis Plivda. Neveiksme Didzim Zariņam – kļūda riepas nešanā neļāva veikt pilnu stafeti, kas deva tikai astoto rezultātu.  Fantastiski nocīnījās Otomārs Skreija, parādot raksturuveica visu distanci. Jāuzteic arī Oskars Martužans, kurš, par spīti savainojumam un tā radītajām sāpēm, cīnījās līdz galam un uzrādīja ceturto rezultātu.

Ceturtais vingrinājums – “Ferratum Money seifa celšana”. Tradicionālā vilkšana (vilkme) no zemes, tikai tiek izmantots īpaši seifa celšanai izveidots podests. Seifa svars – 320 kg. Tiek vērtēts pacelto un fiksēto reižu skaits. Artis Plivda vēlreiz pierādīja, ka šajā disciplīnā viņš ir patreiz spēcīgākais. Pirmā vieta ar 14 cēlieniem. Ivars Grahoļskis parādīja, ka ja saņemās, tad var arī spēcīgi nostartēt, otrā vieta ar 12 reizēm. Trešais Jānis Šleckus – 11 reizes.

Kopvērtējums pēc pirmajiem 4 vingrinājumiem:

 1. Artis Plivda – 41 p.
 2. Jānis Šleckus – 36 p.
 3. Māris Krievelis – 34 p.
 4. Oskars Martužans – 29 p.
 5. Didzis Zariņš – 27 p.
 6. Otomārs Skreija – 26 p.

=================================

 1. Ivars Grahoļskis – 21 p.
 2. Raivis Mundiciems – 20 p.
 3. Jānis Ilgavižs – 14 p.
 4. Jānis Krūmiņš –6 p.
 5. Intars sauskājs – 6 p.

Turpmākajām sacensībām kvalificējās 6 labākie.  Pauzē starp sacensībām skatītāji varēja sekot tam kā Agris Kazeļņiks uzstāda rekordu, kurā viņš vilka 32 motokluba “Rēgi” motociklus. Kopējais moču un braucēju  svars vairāk kā 15 tonnas. Arī Artis Plivda parādīja savu spēku noturot superbaikus, kas brauca katrs savā virzienā. Tāpat šajā pauzē bija motokluba “Rēgi” un viņu viesu motociklu parāde.

Pēc šiem šoviem sekoja sacensību otrajā kārta, kurā sešiem atlikušajiem atlētiem bija jāveic vēl četri vingrinājumi.

Piektais vingrinājums –  “Latvijas Nafta”  autocisternas vilkšana” . Sportistiem bija jāpārvieto 14 tonnas smagā autocisterna 30m distancē. Dalībnieki nedrīkstēja izmantot virvi. Šajā disciplīnā atlēti pierādīja, ka ir godam nopelnījuši vietu stiprāko sešniekā – visi rezultāti ietilpinājās 2 sekunžu intervālā. Labākais Oskars martužans, otrais Artis Plivda, trešais Didzis Zariņš.

Sestais vingrinājums – “Husqvarna raidera ķerra”. Atlētiem 20 m distancē bija jāpārvieto 800kg smaga ķerra uz kuras uzlikts husqvarna raideris. 320 kg uz rokām. Didzis Zariņš, pēc neveiksmīgās sacensību pirmās daļas, nodemonstrēja apņēmību iesaistīties cīņā par godalgotajām vietām uzrādot labāko rezultātu – 10,28 sek.. Otrais Jānis Šleckus – 10.50 sek., trešais Artis Plivda – 10.82 sek.

Septītais vingrinājums – “NRG4Strong.com plecu spēka kombinācija”. Atlētiem bija jāceļ 120kg baļķis 3 reizes + 135kg baļķis 2 reizes + 80kg hantele maxksimālo reižu skaitu 90 sekundēs. Didzis Zariņš turpināja pakaļdzīšanos, saniedzot labāko rezultātu – 11 reizes, otrais Māris Krievelis – 10 reizes, trešais Jānis Šleckus – 8 reizes. Neveiksmīgi nostartēja Skreija, netiekot galā ar sākuma svaru.

Astotais vingrinājums – “Betsafe” Atlanta akmeņu celšana”. 6 akmeņi, kuru svars 100, 120, 140, 160, 180, 200 kg, jānovieto uz podestiem augstumā no 180 cm līdz 120 cm. Tiek vērtēts pacelto akmeņu skaits un laiks, kurā tas ir izdarīts. Fināla pēdējā vingrinājumā sešus akmeņus pacelt izdevās tikai Didzim Zariņam. Pieci akmeņi Arta Plivdas, Jāņa Šleckus un Oskara Martužana kontā. Četri akmeņi pakļāvās Mārim Krievelim un Otomāram Skreijam.

Kopvērtējums:

 1. Artis Plivda – 28 p.
 2. Jānis Šleckus – 52 p.
 3. Didzis Zariņš – 49 p.
 4. Māris Krievelis – 44 p.
 5. Oskars Martužans – 43 p.
 6. Otomārs Skreija – 30 p.

Agris Kazeļņiks –  pateicamies ikvienam interesentam, kas klātienē vēroja “Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” superfinālu un atbalstīja spēkavīrus viņu cīņā par uzvarētāja titulu. Tāpat ļoti liels paldies visiem spēkavīru čempionāta atbalstītājiem. Esam aizvadījuši 15.jubilejas sezonu, noskaidrojuši labākos spēkavīrus, esam gandarīti ar viņu uzrādītajiem rezultātiem – jāteic, ka, likumsakarīgi, uzvarēja tie, kuri parādīja cīnītāja raksturu. Apsveicam Arti ar uzvaru – viņš to bija pelnījis!

Šogad “Betsafe Latvija Spēkavīru čempionāts” norisinājās dažādās Latvijas vietās –  Saldū, Talsos, Venstpilī, Preiļos, Viesītē, Līvānos, Krāslavā, Pļaviņās un Ogrē. Paldies pašvaldībām par sadarbību.

“Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionātu” organizē Biedrības “Spēka Sporta Centrs”, “Stiprinieku Republika”, Sporta klubs Stipriem.  Mārketings – SIA NRG Stipriem.

“Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” ģenerālsponsors “Betsafe”.

Atbalsta “Husqvarna”, “Latvijas Nafta”, “FerratumMoney”, “Essve”, “Darba drošības centrs”, “Gaso”.

Informē radio “Star FM” un TVnet.

Skaties apskatus RĪgaTV24 ēterā.

Sezonas ģenerālsponsors – “RERE grupa”.

Spēka avots – MLO nutrition no NRG4Strong.com

Vairāk informācijas – stiprinieki.lv

Seko mums – https://www.facebook.com/stipriem/

Informācijau sagatavoja

Vineta Kazeļņika, Spēka Sporta Centrs

nrg4_logo_2018_strong-2